Vijesti Sport Fudbal: “Rudari” bolji od “krojača”

Fudbal: “Rudari” bolji od “krojača”

0

U šestom kolu Prve lige Republike Srpske – liga za prvaka Tekstilac je poražen od prijedorskog Rudara, ekipe koja je tako pokazala da će do kraja prvenstva nastaviti borbu sa Zvijezdom za titulu.

Gosti su bolje ušli u susret, a domaća ekipa je više srećno nego spretno sačuvala mrežu u 9. minuti kada je gostujući napadač Jaćimović pogodio mladog golmana Pećića sa svega nekoliko metara udaljenosti. Ipak, u 27. minuti Lolić koristi grešku odbrane “krojača” i dovodi “rudare” u vođstvo. Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

Odmah na početku nastavka kapiten gostiju Marić idealno centrira na “prvu” stativu i sjajno pronalazi omalenog Jakupovića koji neometan lako pogađa mrežu Pećića. Gosti su potom imali još nekoliko dobrih prilika, ali je stativa i prisebnost Pećića sačuvala mrežu derventskog prvoligaša. Desetak minuta prije kraja susreta neizvjesnost atraktivnim pogotkom nakon udarca iz ugla vraća na ovom susretu istureni Kovač, ali ipak gosti nisu ispustili tri boda.

Već u srijedu Tekstilac gostuje u Istočnom Sarajevu.

6. kolo, liga za prvaka: FK Tekstilac – FK Rudar 1:2 (0:1). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 50. Sudija Slađan Došlo. Strijelci Kovač u 81. za Tekstilac, Lolić u 27, Jakupović u 53. minuti za Rudar. FK Tekstilac: Pećić, Marić, Vugdalić, Jolović, Đekić (73. Eminović), Komlenović, Kovač, Brković, Duspara (73. Dražen Vukadinović), Perić. Trener Marko Stojić.