Vijesti Sport Odbojka: Dervenćanke ostvarile važnu pobjedu u Tuzli

Odbojka: Dervenćanke ostvarile važnu pobjedu u Tuzli

0

U 9. kolu Premijer lige BiH derventske odbojkašice došle su do veoma važne pobjede u borbi za opstanak. U Tuzli je savladana Sloboda rezultatom 1:3 (24:26, 17:25, 25:10, 25:27).

19908556421

Iako je rezultat prilično uvjerljiv, ako pogledamo razliku u setovima, jasno je da se radilo o vrlo izjednačenom meču. Početnu prednost domaćih igračica od 4 poena u prvom setu, naše odbojkašice su preokrenule u svoju korist (pet poena), ali je ipak set okončan tek u infarktnoj završnici (24:26).

Drugi set Dervenćanke su dobile prilično glatko (17:25), ali sigurno vodstvo od 2:0 u setovima dovelo do opuštanja u trećem (25:10). Ipak, i izjednačeni četvrti set riješen je u korist naših odbojkašica (25:27).

Ovim kolom je završen prvi dio prvenstva.

ŽOK „Sloboda“ Tuzla 1:3 OK Derventa
(24:26, 17:25, 25:10, 25:27)
Sudije: Jasmin Huseinović i Edin Begović