Vijesti Sport OKI “Derventa“ na pobjedničkom postolju 10. Međunarodnog turnira sjedeće odbojke u Beogradu

0

Odbojkaški klub invalida “Derventa”, na jubilarnom desetom Međunarodnom turniru u sjedećoj odbojci „Beograd 2018“ ,ostvario je sjajan uspjeh i osvojio treće mjesto.

Pored OKI “Derventa”, na turniru je iz Republike Srpske učestvovala i ekipa “Laktaša”, iz Federacije BiH ekipa “Čelić”, a turnir, kojeg je organizovao beogradski “Smeč”, privukao je i timove iz Slovenije i Crne Gore.

Žrijeb nije bio naklonjen našim odbojkašima, pa su tako nastupili u jačoj od dvije takmičarske grupe. Zahvaljujući trijumfu nad „Laktašima“ (2:0), a uprkos porazu od ekipe „Ćelić“ (0:2), Dervenćani su izborili susret za treće mjesto SDI “Samorastnik” iz Slovenije.

U veoma zanimljivoj borbenoj utakmici pokazali smo više iskustva i znanja i pobijedili ekipu iz Slovenije rezultatom 2:0 i tako osvojili treće mjesto na ovom jakom Međunarodnom turniru. U finalnoj utakmici ekipa „Beograd“ pobijedila je ekipu „Čelić“ rezultatatom 2:1 i osvojila jubilarni deseti turnir, poručili su iz OKI „Derventa“.

Ovim turnirom završen je proljetni takmičarski dio OKI Derventa u sezoni 2017/18 u okviru Prve lige Republike Srpskeu sjedećoj odbojci i učešće na turnirima. Opšti utisak je da je dio planiranih ciljeva ostvaren te da treba raditi na boljim priprema ekipe za takmičenje za narednu sezonu koja počinje u septembru.

OKI Derventa: Bašić, Delić, Bojić, D.Kulaga, Pećić, Savković, Vidaković, S. Kulaga.