Vijesti Sport Premijer liga: Rukometašima Dervente prijale kamere BH RT-a

Premijer liga: Rukometašima Dervente prijale kamere BH RT-a

0

Nakon očigledne sudijske krađe i minimalnog poraza u prošlom kolu protiv RK Gračanice, Dervenćani su savladali rukometaše Gradačca rezultatom 33:27. Ovaj meč će ostati upamćen i po prvom prenosu uživo nekog sportskog događaja iz Dervente na jednoj od nacionalnih televizija, bar u novije vrijeme.

rukomet

Veći dio prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj igri dva rivala, da bi prvi do značajnije prednosti sredinom prvog dijela došli domaći rukometaši (10:7). Pet minuta prije kraja prvog dijela gosti dolaze do izjednačenja (12:12), ali minimalnu prednosti nakon prvih trideset minuta Derventi donosi Marčeta (16:15).

Rival je savladan u drugom dijelu nastavka. Naime, sredinom drugog poluvremena naši premijerligaši dolaze do pet golova prednosi, koju zahvaljujući ponajviše raspoloženim Marčeti i Šarencu održavaju do kraja utakmice.

Više od polovine golova za RK Derventu postigao je tandem Marčeta-Šarenac (po devet), dok je Zemunović tresao mrežu 5 puta. U narednom kolu Derventa gostuje na Ilidži, kod ekipe Igmana.

RK Derventa: Starčević, Subotić, Škrga, Zemunović 5 , Živanić, Lukić, Marčeta 9, Zekić 4, Pekić 4, Đurđević, Drinić, Šarenac 9, Sibinčić 2, Stanković