Vijesti Sport Borac i Derventa odigrali susret bez pobjednika

Borac i Derventa odigrali susret bez pobjednika

0

Rukometaši Dervente odigrali su susret bez pobjednika na gostovanju protiv ekipe ORK Borac u Banjaluci.

Domaća ekipa bolje je ušla u susret i u više navrata ostvarila je prednost od tri pogotka (8:5; 9:6), ali su igrači Miška Bjeloševića serijom od 1:4 stiglo do poravnjanja (10:10) i tako uhvatili korak sa omladincima RK Borac. U posljednjoj minuti prvo je Zemunović izjednačio na 15:15 da bi Stanković dalekometnim udarcem donio prednost Derventi nakon prvih 30 minuta igre.

U nastavku se doslovno igrao “gol za gol”, a ekipe su se smjenjivale u minimalnom vodstvu. Banjalučani su u posljednje četiri minute susreta ušli sa dva gola prednosti (30:28), ali je Derventa golovima Zemunovića i Milinkovića ponovo stigla do izjednačenja (30:30), da bi u posljednjem minutu konačan rezultat postavio Stanković (31:31) nakon što je Borac ponovo stigao do minimalne prednosti. Derventa je imala i priliku za pobjedu, ali za desetak sekundi nije bilo prilike da se organizuje kvalitetan napad.

Derventi je ovo četvrti susret bez poraza u nizu, a u narednom kolu ekipa je slobodna.

Prva liga RS, 16. kolo: ORK Borac – RK Derventa 31:31 (15:16). Sportska dvorana Borik.