Vijesti Sport Dervenćani osvojili četiri medalje na petom izdanju Jesenjeg humanitarnog krosa

Dervenćani osvojili četiri medalje na petom izdanju Jesenjeg humanitarnog krosa

0

Članovi Atletskog kluba „Derventa“ osvojili su četiri medalje na 5. Jesenjem humanitarnom krosu kojeg organizuje Atletski klub „San“ iz Prnjavora.

Zlatnu medalju je osvojio Tadija Maletić u trci cicibana na 50 m, dok su Ognjen Jevtić, u trci cicibana na 300 m, kao i Anja Jevtić, u trci devojčica na 1500 m, osvojili druga mjesta.

Bronzanu medalju je osvojila Dunja Dušanić u trci devojčica na 1500 m, a uspeh su upotpunile Biljana Kovačević i Ljiljana Mrđa Kuludžija osvajanjem srebrene i bronzane medalje u trci veteranki na 3000 m.

Inače, pobednici 5. Jesenjeg humanitarnog krosa AK ”SAN” Prnjavor 2022. kod seniora i seniorski su Jovan Rpsić i Glorija Kureš iz AK Borac” Banja Luka.

Sa dvanaest osvojenih medalja članovi AK ”SAN” Prnjavor i AK „Derventa“ su bili najuspješniji. Takmičari iz AK ”Prnjavor” osvojili su deset, a AK „Kozarska Dubica“ i AK „Teslić BB“ po osam medalja.

Takmičenje je imalo humanitarni karakter i sva sredstva sakupljena od kotizacija za učešće biće donirana dnevnom centru djece sa posebnim potrebama „Neven“ iz Prnjavora.

Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli organizaciju 5. Jesenjeg humanitarnog krosa.

Posebno se zahvaljujemo direktorici JU Gimnazija Prnjavor Dajani Ostojić i njihovim učenicima i profesorima, koji su podržali ovu humanitarnu akciju i sakupili određena novčana sredstva, koja će biti pridodata sredstvima sakupljenim od kotizacija. Direktorica Dajana i profesorice Jovanka Višekruna i Danijela Knežević su i pored akcije provedene sa svojim učenicima učestvovali i samim trkama, zahvaljuju iz AK „San“.