Vijesti Sport Derventa Nektar futsal 2018: Plejada aseva priredila najbolju futsal veče do sada...

Derventa Nektar futsal 2018: Plejada aseva priredila najbolju futsal veče do sada – FOTO

0

Četvrtog dana ovogodišnjeg izdanja „Derventa Nektar futsal 2018“ snage su odmjerile ekipe u seniorskim grupama A i C, a kako su se među njima našli favoriti za osvajanje turnira, golovi, lijepi potezi i uzbuđenja nisu izostali.

U grupi A prvi favorit turnira „Monting“ očekivano je došao do prvog mjesta, ali odličan otpor u prvom kolu pružila im je ekipa “GVG Ularice“. Nekadašnji futsal reprezentativac Srbije Predrag Rajić, trener i igrač „Montinga”, čak je u zadnja dva minuta spasavao svoju ekipu izbacivši loptu s gol linije. Pored Rajića, za prvog favorita turnira nastupaju iskusni asovi koji desetak godina već igraju na derventskom turniru Rajić, Šošo, Živić, te reprezentativci Srbije Perić, Antonić, Matijević, Rnić, Brazilac Tales i Ukrajinac Sorokin. Drugo mjesto u ovoj grupi osvajila je ekipa Bosna „Kompred“ iz Tuzle, zahvaljujući trijumfu nad ekipama “GVG Uljarice“ i „Aura osiguranje“, s odličnim Seferovićem na golu.

U grupi C imena četvrtfinalista nisu pila poznata do posljednjeg susreta, a četiri podjednake ekipe vodile su pravu bitku na terenu za svaku loptu. Na kraju, prvo mjesto zasluženo osvaja ekipa „DM Montaže“, za koju nastupaju igrači iz Broda, pojačani s dva Modričana. Zadnja utakmica je odlučivala o drugom putniku, a nakon velike drame, u zadnjoj minuti, ekipa MNK „Raketa“ iz Žepča postiže pobjednosni pogodak. Žepčani su vodili 3:1 do pred sami kraj susreta, da bi u zadnja dva minuta primili dva pogotka. Na semaforu je stajalo 50 sekundi do kraja i rezultat 3:3 kada ekipa iz Žepča uvodi igrača umjesto golmana i dvadesetak sekundi prije kraja postiže gol koji ih vodi dalje.

Danas su na rasporedu sve utakmice kadetske konkurencije, osim finala, a program se nastavlja u nedjelju.