Vijesti Sport Derventa pobjednički završila jesenju polusezonu

Derventa pobjednički završila jesenju polusezonu

0

Rukometaši Dervente upisali su očekivanu pobjedu protiv Glasinca u posljednjem jesenjem kolu šampionata.

Ekipa Miška Bjeloševića sredinom prvog poluvremena imala je četiri gola prednosti (10:6), da bi do istekom prvih 30. minuta igre prednost bila dvocifrena – 19:8.

Na krilima nekoliko odbrana raspoloženog golmana Drinića, koji je zamijenio do tada vrlodobrog Topića sa 10 uspješnih intervencija, Derventa pravi seriju od pet golova u nizu i potpuno “prelama” susret u svoju korist (24:9). Sokočani uspijevaju da smanje zaostatak u poslednjih desetak minuta igre, ali su omladinci Dervente uspješno priveli susret kraju – 32:21.

Da li će Derventa biti jesenji prvak ili ne odlučiće sutrašnji susret Mladosti i Kotor Varoša u Banjaluci.

Prva liga RS, 11. kolo: RK Derventa – RK Glasinac 32:21 (19:8). Sportska dvorana u Derventi.