Vijesti Sport Derventa poražena u Ljubinju

Derventa poražena u Ljubinju

0

U II kolu prve lige RS ekipa Dervente je gostovala u dalekom Ljubinju, kod istoimene ekipe. Utakmica je odigrana u odličnom i veoma bučnom ambijentu sa bubnjevima, vuvuzelama i ostalim navijačkim rekvizitima.

Derventa porazena u Ljubinju

Domaća ekipa je od početka meča jače i agresivnije, i sa većom željom, ušla u ovaj duel. Nakon dosta promašenih šansi s obe strane i dobrih odbrana golmana, prvi gol postižu domaći tek u 15. minutu, što je bio rezultat prvog dijela.

Početkom drugog dijela domaći su povećali prednost na 2:0, a nakon toga gola ponovo obilje promašenih prilika s obe strane. U posljednjih pet minuta Derventa kreće s igračem umjesto golmana u polju, što joj nije donijelo željeni rezultat. Sa tri gola u posljednja dva minuta susreta, na prazan gol nakon loše odigranih dodavanja derventskih igrača, domaćin dolazi do pobjede u ovom susretu.

U III kolu Derventa je domaćin ekipi KMF Nevesinje a utakmica je na programu u subotu u 17,00h u sportskoj dvorani Derventa.

KMF LJUBINJE – KMF DERVENTA 5:0 (1:0)

Sportska dvorana u Berkovićima. Gledalaca 250. Sudije: Berak i Stupić iz Trebinja. Strijelci: Šijaković 3, Sorajić i Vuković za Ljubinje.

KMF LJUBINJE: Pecelj, Šijaković, Mičeta, Rudan, Vuković M., Vuković D., Sorajić Z., Sorajić M., Kostić, Ćorović i Toholj.

KMF DERVENTA: Aleksić, Ćorić, Kojić, Gojić, Duspara, Pivaš, Simić i Marić.