Vijesti Sport Fudbal: Poraz Tekstilca u komšijskom derbiju

Fudbal: Poraz Tekstilca u komšijskom derbiju

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su na gostovanju u Modriči u okviru 6. kola Prve lige Republike Srpske rezultatom 2:0.

Blagu terensku inicijativu i pomoć sudija domaći su iskoristili sredinom prvog dijela kada je nakon “skraćenog kornera” glavom pogodio usamljeni Pljevačević.

Najbolju priliku u nastavku razigrani Tekstilac imao je preko Perovića, ali je njegov odličan udarac nakon dobrog bijega završava na stativi. Uslijedio je i dobar udarac Aljetića, ali period dobre igre “krojača” prekinuo je Trifković snažnim udarcem sa dvadesetak metara koji u 81. minutu završava iza leđa mladog Pećića. Na kraju, gostujući tim zaprijetio je i preko Stupara, nakon dobrog proigravanja Zarića, ali njegov udarac završava pokraj gola.

U narednom kolu “krojači” dočekuju Podrinje.

Prva liga RS, 6. kolo: FK Modriča Alfa – FK Tekstilac 2:0 (1:0). Stadion Dr Milan Jelić u Modriči. Sudija: Vojislav Vuković iz Bijeljine. FK Tekstilac: Pećić, Marić, Ćorić (od 82. Grahovac), Jolović, Rašević, Rudan, Aljetić, Reljić (od 60. Milojević), Zarić, Stupar, Perović. Trener Danimir Milkanović.