Vijesti Sport Fudbal: Tekstilac sjajan u nastavku

Fudbal: Tekstilac sjajan u nastavku

0

Tekstilac je u 7. kolu Prve lige Republike Srpske savladao Podrinje iz Janje rezultatom 3:1.

Gosti su iskoristili umor “krojača” zbog meča sa Željezničarem i bolje ušli u susret, a prvi dobar udarac uputio je gostujući bek Živković. Sredinom prvog dijela dobru akciju odigrali su domaći Perović i Zarić, čiji je udarac izblokiran, a sudija je procijenio da tom prilikom nije bilo igranja rukom gostujućeg defanzivca. Gosti najbolju priliku imaju u narednom napadu kada Vučić pogađa stativu, nakon čega e lopta odbija na nogu Došli, kojem šut panterskom reakcijom, dok je bio na zemlji, zaustavlja iskusni Plisnić. Do kraja poluvremena zaprijetio je Zarić iz teške pozicije, ali je udarac završio pored stative.

Uspavanku na početku nastavka prekida sjajno proigravanje Zarića za Stupara, kome udarac brani Bodiroga, ali se pravom našao Milojević i “odbijanac” spremio u mrežu protivnika. “Krojači” nastavljaju u dobrom ritmu, dobre situacije ne realizuju Perović i Stupar, ali u 75. minutu ovaj tandem istrčava odličnu kontru koju majstorski završava Stupar. Gosti se nakratko vraćaju u igru golom Vujića sedam minuta prije kraja, ali novim pogotkom rezervista Milojević, na sjajnu asistenciju Stupara, postavlja konačan rezultat.

U narednom kolu Tekstilac putuje u Prijedor.

Prva liga RS, 7. kolo: FK Tekstilac – FK Podrinje 3:1 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca: 300. Sudija Butulija Danko. FK Tekstilac: Pećić, Marić, Ćorić, Aljetić, Rudan, Reljić (od 45. Milojević), Zarić, Stupar, Perović (od 89. Đuričić). Trener Danimir Milkanović.