Vijesti Sport Futsaleri na korak do Prve lige – FOTO

Futsaleri na korak do Prve lige – FOTO

0

Futsaleri Dervente, zahvaljujući pobjedi posljednjem kolu nad Jošavkom, napravili su novi korak ka plasmanu u Prvu ligu Srpske.

Odlučujući duel ekipa za prvo mjesto Druge lige centar počeo je odlično za goste. Uprkos napadima Dervente, najčešće sa golmanom u polju, gosti iz Jošavke su nakon prvih petnaestak minuta igre imali dva gola prednosti. Ipak, 4 minuta prije kraja Starčević postiže pogodak i smanjuje zaostatak, da bi 90 sekundi prije kraja prvog dijela izjednačio Kojić.

Ekipa Jošavke ponovo dolazi do prednosti početkom nastavka, na oduševljenje velikog broja gostujućih navijača koji su doputovali u Derventu. Domaća ekipa je morala ponovo u ofanzivu, što gosti koriste i stižu do dva gola prednosti 10 minuta prije kraja utakmice. Derventa se nije predavala i u naredna 3 minuta, sjajnim golovima Brkovića i Radoje, stiže do egala. Od tog trenutka postojala je samo jedna ekipa na terenu, pa je novim pogotkom Radoje i potom Pivaša, Derventa stigla do dva gola prednosti. Gosti se ne predaju, u zadnji minut ulaze sa golom zaostatka, ali više od toga nisu mogli.

U utorak, 7. februara, biće žrijebanje najboljih ekipa tri Druge lige, a potom i razgravanje za plasman u Prvu ligu.

Druga liga centar: KMF Derventa – KMF Jošavka 6:5 (2:2). Sportska dvorana Derventa.

KMF Derventa: Ognjen Blagojević (G), Vitomir Pivaš (V), Dalibor Kulaga, Nikola Šarčević, Siniša Kojić, Marko Radoja, Slaviša Simić, Miloš Mišić, Aleksandar Vajić, Veselko Delić, Nemanja Eric i Milan Brković.