Vijesti Sport Košarka: Derventi prvi ovosezonski trijumf

Košarka: Derventi prvi ovosezonski trijumf

0

Nakon uvodnih poraza od ekipa WBS i Teslić, košarkaši Dervente upisali su i prvu ovosezonsku pobjedu. Dervenćani su savladali Rudar iz Ugljevika.

Sigurnnu prednost koju su ostvarili nakon prve dvije četvrtine (+13 koševa), domaća ekipa je gotovo ispustila u lošem trećem periodu igre kada su gosti stigli na pola koša zaostatka. Ipak, Derventa se budi u posljednjih deset minuta i zahvaljujući prije svega dobroj igri u fazi odbrane, koja je gostima dopustila samo šest koševa, dolazi do pobjede.

Derventu je i ovog puta predvodio Nedinić sa 23 poena.

Košarkaški klub Derventa će već u utorak od 19 časova dočekati ekipu KK Teslić u utakmici 1/16 finala KUP-a Republike Srpske, a očekuje ih i zaostali susret trećeg kola protiv Rudara 2015.

Druga liga RS (centar), 4. kolo: KK Derventa – KK Rudar 68:58 (22:16, 21:14, 10:22, 15:6). KK Derventa: Ratkovac Nikola 5p, Cvjetković S. 8p, Čečavac V, Ratkovac Nemanja 9p, Knežević, Nedinić 23p, Bardak 8p, Klepić, Ćorić, Radić 12p, Đurić 3p, Plavšić. Trener M. Marinković.