Vijesti Sport Majstorije Perovića i Zarića za vrh tabele – VIDEO

Majstorije Perovića i Zarića za vrh tabele – VIDEO

0

Tekstilac je proteklog vikenda savladao rezultatom 2:1 banjalučki Željezničar u 3. kolu Prve lige, pa je, zahvaljujući remiju i dvjema pobjedama, zasjeo je na vrh tabele.

Navijače i stručni štab obradovalo je dobro izdanje čitavog tima, a posebno tandema Zarić – Perović. Ovaj dvojac kreirao je većinu opasnih situacija pred golom iskusnog Avdukića i najzaslužniji je za oba prelijepa gola svoje ekipe.

Prvi pogodak viđen je u 31. minutu, kada je bivši igrač Leotara odlično dodavanje Zarića bez puno muke pretvorio u vođstvo. Desetak minuta kasnije Zarić je oduzeo loptu protivničkoj ekipi na svojoj polovini i potom uputio precizan pas od četrdesetak metara prema snažnom napadaču. Perović se, u situaciji „dva na jedan“, maestralno snašao i lobom preacio Avdukića. Već početkom nastavka plavi su mogli do ubjedljivije prednosti, ali je stativa zaustavila lijepu solo-akciju rasrčanog Stupara, što su odmah potom iskoristili gosti i smanjili zaostatak.

„Krojači“ u narednom kolu gostuju kod pretposljednjeg Jedinstva iz Brčkog, a nastupiće bez suspendovanog Zarića.