Vijesti Sport Odbojkašice prvakinje Republike Srpske!

Odbojkašice prvakinje Republike Srpske!

0

Derventa će od naredne sezone imati još jedan sportski kolektiv koji se takmiči na najvišem državnom nivou – Premijer ligu BiH igraće derventske odbojkašice.

Odbojkasice prvakinje Republike Srpske!

Jučerašnjom pobjedom nad ekipom “Glasinca” iz Sokoca (3:1, po setovima 26:24, , 25:9, 25:15) naše odbojkašice obezbijedile su titulu šampiona Republike Srpske i nastup u Premijer ligi BiH naredne sezone, kolo prije kraja sezone. Utakmica je bila izuzetno zanimljiva u prva dva seta, posle kojih je rezultat bio izjednačen (1:1). Nakon toga naše odbojkašice “ubacuju u brzinu više” i u naredna dva seta lako dolaze do pobjede, na taj način obezbjedivši veliki uspjeh za derventsku odbojku.

Sledećeg vikenda igra se poslednje kolo, a u utakmici bez rezultatskog značaja Dervenćanke će ugostiti poslednjeplasiranu “Mladost” iz Rogatice. Nakon utakmice predviđena je ceremonija na kojoj će biti uručeni šamionski pehari novim prvakinjama.