Vijesti Sport Odbojkašice stigle do druge pobjede u dva dana nakon drame

Odbojkašice stigle do druge pobjede u dva dana nakon drame

0

Odbojkašice Dervente savladale su ekipu Ukrine iz Prnjavora rezultatom 3:2 i tako stigle do drugog uzastopnog trijumfa u 2023. godini. Podsjećamo, prekjuče su u zaostalom meču slavile nad Modriča Optimom.

Dervenćanke su odigrale još jedan u veoma neizvijestan meč. Nakon prvog dobijenog seta (25:22), uslijedio je pad u drugom (11:25), ali se ekipa u narednom setu ponovo “digla” i stigla do vođstva od 2:1.

U četvrtom setu viđena je prava “drama” u kojoj su više sreće imale gošće (25:27). Nakon ubjedljive prednosti Prnjavorčanki na počektu, proradio je “napad” Ksenie Popadić i smeč Tamare Malić, ali su Dervenćanke set na kraju ipak izgubile “na razliku”.

Uzbuđenja iz četvrtog seta su postala još veća u petom. Derventa sjajno otvara odlučujući set, ali nakon vođstva rezultatom 8:4, dolazi do pada koncentracije i gošće stižu do 12:14 i 2 meč-lopte. Tada na scenu ponovo dolazi Tamara Malić, sjajnim smečevima spašava obe meč-lopte, kasnije i treću na rezultatu 14:15 i preokreće se rezultat na 16:15. Prvu meč-loptu Derventa ne koristi, ali narednu, drugu, napokon koriste i osvajaju vrijedna 2 boda u borbi za drugo mjesto.

Utakmici je prisustvovalo oko 100 navijača koji su imali šta da vide, atraktivne poteze, rezultatske preokrete, borbu do poslednjeg daha, i zasluženu, teškom mukom, izvojevanu pobjedu.

U narednom kolu Dervenćanke gostuku kod ekipe Modriča Novoprom, kod direktnih konkurentkinja za drugu poziciju na tabeli.

Druga liga Republike Srpske, grupa 2, 8. kolo: OK Derventa – OK Ukrina Prnjavor 3:2 (25:22, 11:25, 25:20, 25:27, 18:16). Sportska dvorana u Derventi. Sudije Aleksandar Pavlović (Banja Luka) i Milica Jarić (Gradiška)

OK DERVENTA: Tamara Malić, Sara Saračević, Ena Kenjalo, Ksenia Popadić (K), Maja Vujičić, Anđela Aleksić, Vanja Ninković, Teodora Marić, Nikolina Adžić (L), Anastasija Pavlović, Ivana Dujaković. Trener Jelena Ninković

OK UKRINA: Milana Tubaković, Marija Petrović, Marija Malijević, Sofija Bobar, Bojana Božunović (L), Emilija Pavić, Tamara Šljivar, Ivana Sarić, Dajana Petrović (K). Trener Nenad Preradović