Vijesti Sport Osvojio prve ovosezonske bodove: Šarenac drugoplasirani na 27. Međunarodnoj biciklističkoj trci voženoj...

Osvojio prve ovosezonske bodove: Šarenac drugoplasirani na 27. Međunarodnoj biciklističkoj trci voženoj u Tuzli

0

Dervenćanin Saša Šarenac osvojio je srebrnu medalju na 27. Međunarodnoj biciklističkoj trci “Tuzla 25. maj” održanoj prošle subote osvojivši tako prve ovosezonske bodove u Prvenstvu BiH.

Pobjednik trke koja je bodovana za Premijer ligu BiH bio je Saša Vujić iz Zenice, dok je trećeplasirani na kraju bio Miroslav Lakić iz Bijeljine.

Šarenac se takmičio u klasi “Master A”, a gotovo 80-kilometarsku trku uspio je da završi bez većih problema i kvarova.

Trka je bila jako zahtjevna, sa dosta uspona i spustova. Kako sam bio drugoplasirani nakon “okretanja” u Sapni, odlučio sam da pojačam tempo, pa sam uspio da umaknem konkurenciji. Na kraju, Vujić je bio 2 minuta brži od mene, dok je Lakić stigao 7 minuta poslije, istakao je Šarenac, zahvalivši se svima na podršci, a posebno Marku Lazareviću koji je bio u njegovoj pratnji.

Inače, trka u Tuzli je jedna od najstarijih sportskih događaja ove vrste u BiH, a odvezlo ju je više desetina vozača, među kojima su bili i višegodišnji trkaći i šampioni BiH.

Organizator trke, čiji je start bio u Simin Hanu, a cilj u Gornjim Čaklovićima, bio je Biciklistički klub “Zmaj od Bosne”.

Šarenac napominje da je desetak biciklista započelo proceduru registracije biciklističkog kluba u Derventi, te je pozvao sve zainteresovane bicikliste da se priključe.