Vijesti Sport Otpisani „Doboj“ napravio podvig u derventskoj Sportskoj dvorani

Otpisani „Doboj“ napravio podvig u derventskoj Sportskoj dvorani

0

Futsaleri „Doboja“ uspjeli su u dramatičnom meču pobijediti GFC „Sarajevo“ rezultatom 3:2 u 13. kolu Premijer futsal lige BiH, susretu odigranom u Sportskoj dvorani u Derventi.

Prvo poluvrijeme je donijelo mnoštvo prilika na obje strane, ali su mreže mirovale sve do posljednjih sekundi prvog poluvremena kad najbolji strijelac Dobojlija Husejnović pogađa za vođstvo Doboja 1:0 i time postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme je krenulo mnogo bržim tempom nego prvo. U 28. minutu Sarajevo dolazi do izjednačenja preko Muanisa Duvnjaka, ali nepun minut kasnije Anel Srečo pogađa i vraća Dobojlijama vodstvo.

U 36. minutu povratnik u redove Dobojlija Vladan Lukić pogađa i odvodi Doboj na dva gola razlike, a u 37. minutu Čovrk pogađa za Sarajevo i smanjuje na 3:2. Pritisnuli su gosti iz Sarajeva naredna tri minuta, ali bezuspješno i Doboj ostvaruje prvu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Premijer futsal liga BiH, 13. kolo: FK Doboj – GFC Sarajevo 3:2. Sportska dvorana Derventa. Sudije: Ž. Dragojević, S. Ivančević, A. Railić.

FK Doboj: Bogdanović, Lukić, Martić, Starčević, Buljubašić, Radulović Mihajlo, Softić, Sprečo, Husejnović, Huskanović, Ristić, Hadžikadunić i Radulović Milan.

GFC Sarajevo: Šarić, Hršumović, Brkanić, Duvnjak, Hodžić, Salihović, Džafo, Čovrk, Jokić, Honić i Torlaković.