Vijesti Sport PFL Doboj: Lužančani trijumfom riješili dilemu oko prvaka

PFL Doboj: Lužančani trijumfom riješili dilemu oko prvaka

0

Derventski predstavnici su u pretposljednjem, 25. kolu Područne lige Doboj, riješili dilemu oko prvog mjesta.

Borac je u Lužanima zaustavio drugoplasiranu Ukrinu i tako i zvanično riješio pitanje prvaka lige. Već u 2. minutu domaćin je poveo golom Stefana Savića, a ni nakon isključenja Ćorića igrači Borca nisu posustali, pa je Milanković do isteka prvih 45 minuta udvostručio prednost. Iako gosti početkom nastavka smanjuju zaostatak, rezervista Marinković u 60. minutu pogađa mrežu Ukrine za novu osjetnu prednost. Gosti su do kraja susreta uspjeli da smanje zaostatak sa bijele tačke, ali više od toga nisu mogli.

Osinjani su poraženi na gostovanju kod Hajduka iz Kožuha, ekipe koja je pobjednik ovog ranga takmičenja. Nakon što su domaći poveli sa ubjedljivih 4:0, Osinjani su preko Majstorovića i Popovića do “prihvatljivih” 4:2.

U posljednjem kolu Osinjani dočekuju Skugrić, a Lužančani putuju u Johovac.

FK Borac (BL) – FK Ukrina 3:2 (2:0). Igralište u Lužanima. Sudija Stefan Stefanović. FK Borac: Mitrić, Ćorić, Pećić, Simić, Gostimirović, Milanković, Pivaš, Miljić (od 89. Šavrljuga), Savić (od 75. Bašić), Trutina (od 52. Marinković), Kukić.

FK Hajduk – FK Borac (O) 4:2 (2:0). Stadion Poljice. Sudija Predrag Erletić. FK Borac: Turudić, Panzalović, Ćorić, Majstorović, Trivunović, Marić, Gojić, Lukić (od 54. Stanić), Popović, Delić, Vasilić.