Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjani bolji u komšijskom derbiju, kiks Lužančana

PFL Doboj: Osinjani bolji u komšijskom derbiju, kiks Lužančana

0

Nakon trijumfa nad Trebavcem, osinjski Borac upisao je i gostujuću pobjedu protiv Rudara iz Stanara, dok su Lužančani izgubili unaprijed upisane bodove na domaćem terenu protiv novog učesnika Područne lige Doboj BSK-a iz Bušletića.

Osinjani su golovima Brkića, po jednim u svakom poluvremenu, te Marića, nakon prvih 60 minuta igre došli do ključne i nedostižne prednosti od 0:3. Ipak, domaća ekipa desetak minuta prije kraja dolazi do zaostatka od samo jednog gola, ali više od toga nije mogla.

Lužančani su odigrali ispod očekivanja. Golovima Dalibora Kulage i Marinkovića dva puta su dolazili do prednosti u prvom dijelu, ali su gosti uspjevali da zaostatak nadoknade. BSK na početku nastavka dolazi do prednosti od 2:3, da bi izjednačenje pola sata prije kraja utakmice donio Nemanja Savić, siguran realizator najstrože kazne. Ipak, drugim golom Filipovića u 84. minutu igre motivisani gosti dolaze do svog drugog ovosezonskog trijumfa.

Osinjani u narednom kolu dočekuju Gornje Kladare, a Lužančani gostuju kod Budućnosti iz Donje Slatine.

Rudar Stanari – Borac (O) 2:3 (0:1). Igralište Bare. Gledalaca 30. Sudija Dean Jokić. Borac (O): Kulaga, Marinković, Ćorić, Vasilić (od 85. Delić), Đukić (od 60. Turudić), Trivunović, Brkić, Marić, Gojić, Rudonjić, Nović.

Borac (BL) – BSK 3:4 (2:2). Igralište Borca u Lužanima. Gledalaca 50. Borac (BL): Mikač, Savić N, Milanović (od 77. Ivković), Bojanović, Savić Sl. (od 46. Trutuna), Miljić, Pivaš, Kulaga Dalibor, Kulaga Dario, Marinković (od 64. Savić St.).