Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjani rutinski, Lužančani nezadovoljni suđenjem

PFL Doboj: Osinjani rutinski, Lužančani nezadovoljni suđenjem

0

Svoje prve ovosezonske susrete u okviru Područne lige Doboj juče su odigrali i derventski predstavnici.

Osinjski Borac je sezonu otvorio pobjedom na svom terenu nad ekipom „BSK“ iz Bušletića, novog člana četvrte lige. Za takav rasplet dobrim dijelom je zaslužan golman gostiju Marković koji je zatresao sopstvenu mrežu u 21. minutu utakmice, da bi do kraja prvog dijela prednost udvostručio Brkić. U zadnjih par minuta utakmice obje ekipe su postigle po pogodak, a strijelac za Borac bio je Jugoslav Gojić.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u susretu domaćeg Pelagićeva i lužanskog Borca u kojem na kraju nije bilo pobjednika, za šta su Lužančani najviše zasluga pripisali sudiji Maksimoviću i golmanu domaćih Petroviću. Iz jednog od brojnih prekršaja koji su dosuđeni u njihovu korist, domaćini su poveli desetak minuta prije kraja prvog dijela, da bi u prvih 15 minuta nastavka Marinković i Pivaš preokrenuli rezultat. Pelagićevo do boda stiže u 88. minuta, a na kraju utakmice isključen ni su Borčev golman Mikač i Marinković.

U narednom kolu Lužančani dočekuju Bratstvo iz Dubice, a Osinjani gostuju kod Budućnosti iz Gornje Slatine.

FK Borac O – FK BSK 3:1 (2:0). Igrališe „Centar“ u Osinji. Sudija Boško Dubov iz Broda. FK Borac: Kulaga, Đukić, Trivunović P (od 67. Marinković), Trivunović D (od 52. Marić), Vujičić, Kaloper, Gojić, Turudić (od 52. Popović), Vaslić, Kljajić.

FK Pelagićevo  – FK Borac (BL) 2:2 (1:0). Igralište „Ravnjaš“ u Pelagićevu. Sudija Marko Maksimović iz Modriče. FK Borac: Mikač, Bojanović, Đukić (od 66. Ivković), Kulaga, Marinković, Savić, Pivaš, Malešević, Simić, Bašić, Budeša.