Vijesti Sport Pobjeda Dervente u 24. kolu Premijer Lige

Pobjeda Dervente u 24. kolu Premijer Lige

0

Nakon ubjedljivog poraza u prošlom kolu od ekipe Gradačca, RK Derventa je brzo “stala na noge” te odličnom igrom savladala ekipu Leotara iz Trebinja, 28:19.

Pred slabo popunjenim tribinama naši rukometaši odigrali su solidnu partiju, naročito u odbrambenom segmentu igre. Vidjelo se od samog starta susreta da će Trebinjcima biti teško da dođu do pogodaka, jer je osim snažne odbrane naših rukometaša veoma raspoložen bio i Bjelić na golu. Na odmor se otišlo sa 13:7 u korist Dervente, a treba istaći i da su gosti od tih 7 pogodaka, 3 postigli sa linije od 7 metara.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, tako da je Derventa mirnom igrom održavala vodsto da bi ga pred kraj utakmice povećala i na +9, za konačnih 28:19.

U napadu su se najviše istakli Marić i Škrga sa po 5 pogodaka, dok je možda i najzaslužniji za laganu pobjedu bio Bjelić koji je nanizao 15 odbrana.

RK Derventa: Blagovčanin, Marić 5, Zekić, Sibinčić 3,  Todorić 2, Pavlović 1, Zemunović 2, Škrga 5, Lukić 1, Mišanović 2, Gavrić 4, Bjelić, Mađarević 3, Ristić, Lazarević (2 odbrane u 3 minute igre)

Sedmerci: Derventa 4(4),  Leotar 6(4)

Isključenja: Derventa 6 min, Leotar 6 min

Sudije: Ilić Goran i Paleksić Vedran iz Doboja

Delegat: Crnkić Zahid iz Zenice