Vijesti Sport Područna liga Doboj: Porazi derventskih klubova na gostovanjima

Područna liga Doboj: Porazi derventskih klubova na gostovanjima

0

U dvanaestom kolu Područne lige Doboj oba derventska kluba zabilježili su poraze na gostovanjima.

Borac iz Bosanskih Lužana poražen je od ekipe Mladosti iz Dobrinje, a najzaslužniji za takav rasplet bio je dvostruki srijelac za domaću ekipu Edvin Okić. On je pogađao mrežu Mikača u 30. i 63. minutu, da bi na kraju utakmice Nedo Pećić postavio konačan rezultat.

Osinjski Borac je niz od tri susreta bez poraza prekinuo u Gornjim Klakarima, iako je Jugoslav Gojić, nakon nekoliko propuštenih šansi Osinjana, u 27. minuti postigao vodeći pogodak. Domaća ekipa koristi pad u igri Borca i do kraja poluvremena preokreće rezultat u svoju korist. Prvo su iskoristili grešku zadnje linije Osinjana, a potom postigli lijep pogodak iz „slobodnjaka“. Ipak, nakon desetak minuta igre u nastavku Gojić koristi dodavanje Kojića i poravnava rezultat, da bi petnaest minuta prije kraja utakmice zbog međusobnog koškanja isključio Novića i Bogdana, te dva igrača domaće ekipe. U igri „9 na 9“ bolje se snalaze domaći i minut prije kraja dolaze do pobjede.

U narednom kolu u Osinji gostuje vodeći Vučijak, a u Lužanima ekipa Ukrine.

Mladost Dobrinja – Borac Bosanski Lužani 2.1 (1:0). Igralište u Dobrinji. Sudija Amar Omerčić iz Tešnja. Borac (BL): Mikač, Pivaš, Bašić, Pećić, Trutina, Savić, Ćorić, Mihajlović (od 46. Miljić; od 73. Đukić), Kukić, Dragišić, Marinković.

FK Gornji Klakari – FK Borac Osinja 3:2 (2:1). Igralište u Gornjim Klakarima. Sudija Popović Slobodan iz Gradačca. FK Borac Osinja: Kulaga, Vaslić, Nović, Đ. Gojić, Ćorić, Turudić (od 82. Đukić), Bogdan, Pijetlović (od 87. Radanović), Popović (od 64. Marković), Kojić i J. Gojić.