Vijesti Sport Premijer liga BiH: Rukometaši Dervente savladali komšije nakon preokreta

Premijer liga BiH: Rukometaši Dervente savladali komšije nakon preokreta

0

14316743_910302615770329_8556517720011932038_n

U komšijskom derbiju odigranom sinoć u Doboju ekipa RK Derventa ostavarila je pobjedu protiv RK Sloga rezultatom 30:28 i tako na pravi način novu sezonu.

U prvom poluvremenu ekipa Dervente odigrala je veoma lošu odbranu, što je ekipa Sloge znala da iskoristi. Na krilma Bosića i nesuđenog pojačanja Dervente Gavrića, Sloga je privela prvu dionicu u svoju korist rezultatom 17:13.

U drugom poluvremenu Derventska ekipa je izašla mnogo disciplinovanije i sa više želje. Uz pojačanje Šijakovića i motivisanog Zemunovića i Zekića, naša ekipa okrenula je rezultat u svoju korist i ostvarila pobjedu 30:28. Treba istaknutinti da je ekipa Dervente tokom cijele utakmice imala podršku od oko 50 Dervenćana.

U narednom kolu ekipa RK Derventa dočekuje RK Maglaj.

Premijer liga BiH: RK Sloga Doboj – RK Derventa 28:30 (17:13)