Vijesti Sport Pripreme: “Krojači” do prve pobjede golovima novog napadača Guzine

Pripreme: “Krojači” do prve pobjede golovima novog napadača Guzine

0

Tek u četvrtom pripremnom susretu „krojači“ su stigli do prve pobjede.

12736282_10207454727080497_214189471_n
Nova devetka “krojača” Geodon Guzina

Nakon minimalnih poraza protiv „Orašja“ i brčanskog „Jedinstva“, te slabog izdanja protiv „Zvijezde“ iz Gradačca, savladana je dobojska „Sloga“. Ekipa iz Doboja jedan je od najozbiljnijih kandidata za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske, tako da je ovoj utakmici ekipa Bojana Magazina pristupila krajnje ozbiljno.

Uprkos izostancima Rastovića, Kovača i Prljete, ekipa „Tekstilca“ je sigurnom igrom osigurala vodstvo od 2:0 već u prvom poluvremenu. Strijelac oba gola bio je novi napadač „krojača“ Gedeon Guzina, pristigao iz „Sutjeske“, u kojoj je proveo prethodnu polusezonu. Prvi pogodak dvadesetdvogodišnjak je postigao posle ubacivanja iz ugla Duspare, dok je drugi završio u mreži Milkanovića nakon što se lopta odbila od prečke, posle šuta Gatarića. Već na debiju mogao je i do het-trika, ali se ispriječila stativa.

U drugom poluvremenu komšije su iskoristile ulazak mlađih igrača i grešku odbrane Tekstilca, postavivši tako konačan rezultat 2:1.

Tekstilac – Sloga 2:1
Stadion u Tesliću. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, S. Brković, Đukić, Đuričić, S. Simić, Duspara, Gatarić, Susaković, Guzina. Igrali su i Pećić, Đekić, Vugdalić, B. Simić, Vukadinović i Vujučić.