Vijesti Sport Rekreativci iz Dervente trčali na šestom “Vivia Run and More Weekend”

Rekreativci iz Dervente trčali na šestom “Vivia Run and More Weekend”

0

Rekreativci iz Dervente su i ovog vikenda iskoristili priliku da, zajedno sa mnogobrojnim trkačima iz zemlje i svijeta, učestvuju na šestom festivalu “Vivia Run and More Weekend” u Banjaluci, tokom kojeg je održano nekoliko trka.

Na polumaratonu je najbrži u ovoj trci bio Albert Kipkorir Tonui, dok se u kategoriji žena zlatom okitila Čepkvem Oi, oboje iz Kenije.

U ovoj disciplini 22. mjesto u ukupnom poretku, sa vremenom 1:29:29, osvojio je Damir Kovčić, dok je Goran Katanić bio 95. sa vremenom 1:52:10. Polumaratonski trku završila su 324 učesnika.

Kada je riječ o trci na deset kilometara “Imlek Protein 10k”, zlato u ženskoj kategoriji je odnijela Bojana Bjeljac (33:59), dok je najbrži  u muškoj kategoriji osvojio Kenijac Stenli Kipruto (31:55).

U ovoj disciplini među Dervenćanima najbrži je bio Aleksandar Plavšić (44:36), potom Boris Nikolić (1.00.23) i David Vidović (1:05:51).

Derventski trkači se posebno zahvaljuju Vedranu Prodiću i Slađanu Vujičiću na osvježenju koje su im obezbijedili po dolasku u Derventu.