Vijesti Sport RK Derventa nastavlja put ka dnu tabele

RK Derventa nastavlja put ka dnu tabele

0

U 8. kolu Premijer lige BiH ekipa Dervente je dočekala ekipu Gradačca i upisala novi poraz, drugi uzastopni pred svojom publikom, te tako nastavila seriju loših rezultata ove sezone.

Gosti su prvi došli do vodstva u 2. minuti utakmice i od tada se igralo gol za gol sve do 12. minute utakmice kada igrači Gradačca odlaze na 2 razlike. Ta razlika se održavala sve do 29. minute kada gosti postižu dodatni pogodak i na odmor odlaze pri rezultatu 12:15.

U drugom dijelu utakmice Gradačac nastavlja sa dobrom igrom, rezultatski kontroliše utakmicu i ne daje Derventi šansu da dođe do izjednačenja, ponajviše zahvaljujući Damiru Doborcu koji je poslao čak 13 lopti u mrežu Dervente. Gradačac na kraju odnosi sva 3 boda sa konačnih 29:32.

Treba napomenuti da se u ekipu Dervente iz Sloge Doboj vratio pivot Mirko Marčeta, jedan od glavnih golgetera ekipe Dervente u prošloj sezoni.

Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar

Delegat: Anušić Zoran

Sedmerci: RK Derventa 6(4); RK Gradačac 3(2)

Isključenja: RK Derventa 10.minuta; RK Gradačac 14.minuta

RK Derventa: Blagovčanin, Marić 3, Puljizović 7, Sibinčić 6, Todorić 3, Živanić, Marčeta 2, Škrga 6, Zekić, Mišanović, Bibić 1, Bjelić, Kuzman 1, Lazarević, Banović. Trener: Zoran Dokić

RK Gradačac: Trakić, Osmanović 1, Doborac Damir 13, Ilić 4, Hrnjić, Šarenac 3, Buraković, Bristrić, Kadić 2, Šečić, Isić, Mutapačić, Doborac Almir 5, Sarajlić, Zrnić 4. Trener: Doborac Mehmed

U narednom kolu ekipa Dervente putuje u Zenicu (24.11.) u goste prvoplasiranoj ekipi Čelika.