Vijesti Sport Rukomet: Derventa pružila dobar otpor Borcu, susret riješen u zadnjim minutama

Rukomet: Derventa pružila dobar otpor Borcu, susret riješen u zadnjim minutama

0

Uprkos dobrom otporu rukometaši Dervente upisali su peti poraz u nizu, a ovoga puta bolji rival je bila ekipa banjalučkog borca Borca.

Dervenćani nisu istakli “bijelu zastavu” protiv favorizovanog protivnika, već su nakon prvih 30 minuta igre imali pogodak prednosti (15:14). U prvodm dijelu tog perioda igre bolje su se snašli igrači Borca, koji su zahvaljujući odličnom Dakiću, stigli do 4 gola prednosti (3:7). Ipak, četa Milorada Bjeloševića tada kreće furiozno i pravi seriju od 12:7, te stiže do prednosti nakon prvih 30 minuta igre.

U prvih 15-ak minuta drugog poluvremena gosti su dolazili do prednosti od dva gola (15:17, 16:18), ali su Dervenćani u 46. minutu pogotkom Zemunovića stigli do +1 (23:22), a potom, nakon Borčeve greške u napadu, i do napada za prednost od dva gola. Isti nisu iskoristili, Unčanin je odmah potom realizovao sedmerac za 24:24, a neriješeno je bilo u 56. minutu, kada je semafor pokazivao 25:25. Borac dolazi do prednosti zahvaljujući Srđanu Mijatoviću, da bi nakon neiskorištenog napada Dervenćana poentirao već spomenuti Dakić za 25:27. Nakon tajm-auta, Derventa ne uspjeva smanjiti zaostatak, tako da je Borac iz kontranapada, poslije pogotka Vladana Đurđevića, odmakao na 3 koraka (25:28) 90 sekundi do kraja otklonio sve nedoumice oko konačnog ishoda.

Najefikasniji u ekipi Dervente bio je zimsko pojačanje Oljača sa 10 golova, koliko je postigao i Borčev Dakić.

Nažalost, na ruku Derventi nije išao ni minimalan trijumf Goražda protiv Lokomotive, tako da je zaostatak za prvim “iznad crte” porastao na šest bodova.

Premijer lliga BiH, 15. kolo: RK Derventa – RK Borac 26:28 (15:14). Sportska dvorana u Derventi. Sudije Grbić i Taletović. Isključenja: Derventa 14 minuta, Borac 12 minuta. Sedmerci: Derventa 3/4; Borac 1/1. RK Derventa: Škrga D, Šmulja, Smiljanić 4, Bilić 1, Lukić, Zemunović 2, Milinković, Dragičević 1, Ristić, Stanković 1, Pejaković, Starčević, Oljača 10, Savić, Pejić, Mišanović 7.