Vijesti Sport Rukomet: Derventa slomljena u nastavku

Rukomet: Derventa slomljena u nastavku

0

Nakon pobjede nad ekupom Slavije, ujedno i prvog ovosezonskog trijumfa, rukometaši Dervente poraženi su od lidera prvenstva Bosne iz Visokog. Gosti vezali šesti trijumf u nizu.

Iako je nakon prvih 30 minuta igre rezultat na semaforu glasio 14:14, gosti odmah na početku nastavka pokazuju zašto su prvi na tabeli. Svega 12 minuta bilo im je dovoljno da naprave seriju 7:1 (15:21) i tu prednost iskusno zadrže i povećaju do samog kraja. Na kraju, rezultat je glasio 23:32, iako su gosti imali i dvocifrenu prednost.

Utakmicu je prelomio iskusni Haramandić sa 12 golova, dok je najefikasniji u redovima Dervente bio Mišanović sa 5.

U narednom kolu Derventa putuje na megdan Slogi u Gornji Vakuf.

Premijer liga Bih, 6. kolo: RK Derventa – RK Bosna Visoko 23:32 (14:14). SKC Derventa. Gledalaca: 150. RK Derventa: Škrga, Starčević, Sibinčić 4, Živanić 3, Lukić, Pejić 2, Denić 2, Milinković, Dragičević 3, Zemunović, Stanković 1, Ristić, Mišanović 5, Pejaković. Trener Milorad Bjelošević.