Vijesti Sport Rukomet: Trebinjci srećniji i spretniji

Rukomet: Trebinjci srećniji i spretniji

0

Rukometaši Dervente poraženi su na gostovanju kod trebinjskog Leotara u okviru 18. kola Premijer lige BiH rezultatom 36:31.

Sredinom prvog poluvremena domaća ekipa je imala prednost od 9:4, da bi nakon minute odmora, Dervenćani smanjili prednost Leotara. Ipak, nakon 30 minuta igre Trebinci su imali 2 gola prednosti – 18:16.

U nastavku domaća ekipa povećava prednost, ali se izabranici novog trenera Kljajića ponovo vraćaju u igru pet minuta prije kraja utakmice. Ipak, iako je prednost domaćih tada bila samo 2 gola – 32:30, Trebinjci su ipak mirno priveli susret kraju.

Kod Leotara najefikasniji je bio Srdanović sa 11, dok je kod dostiju Smiljanić postigao gol manje.

Pretposljednja Derventa u narednom kolu dočekuje otpisanu Slaviju u meču koji predstavlja posljednju šansu da se uključi u borbu za opstanak.

Premijer liga BiH, 18. kolo: RK Leotar – RK Derventa 36:31 (18:16). Dvorana u Trebinju. Sudije Dučić i Hamzić. Sedmerci: Leotar (5/5), Derventa (5/7). Isključenja: Leotar 5x, Derventa 7x. RK “Derventa”: Ristić, Smiljanić 10, Lukić, Zemunović, Milinković 1, Dragičević 1, Škrga, Pejaković, Oljača 7, Šmulja 1, Savić , Pejić 2, Bilić 2, Mišanović 7. Trener: Nebojša Kljajić.