Vijesti Sport Tekstilac i Drina na ravne časti

Tekstilac i Drina na ravne časti

0

Fudbaleri Tekstilca odigrali su neriješeno sa ekipom Drine iz Zvornika na otvaranju nove prvoligaške sezone.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u međusobnom nadmudrivanju na sredini terena, a “krojači” su imali dosta sreće u uvodnim minutama kada je štoper Đekić skrenuo jednu oštro ubacivanje gostiju u prečku.

Gosti su prvi zaprijetili i u nastavku nakon što je Mirković uposlio Sušica, ali je njegov volej odbranio golman Simić. “Krojači” su prvu priliku imali preko rezerviste Brkovića, ali je njegov pokušaj glavom, nakon dobrog centaršuta Kušljića, završio pokraj gola.

Pred kraj susreta priprijetio je i Jolović nakon ubačaja iz kornera razigranog Hasikića, da bi ofanzivac Tekstilca potom i sam sjajno izveo slobodan udarac koji je završio na prečki gola gostujućeg golmana Ružića. Dobru priliku u finišu susreta imao je i Prljeta, ali su gostujući defanzivci uspjeli da loptu izbace doslovno sa gol-linije.

Na kraju, susret je završen najnepopularnijim rezultatom.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Banjaluci kod ekipe Železničara

Prva liga RS, 1. kolo: FK Tekstilac – FK Drina 0:0. Gradski stadion u Derventi. Sudija Marko Domazet. Gledalaca 300.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Ćorić (od 46. Kusljić,) Jolović, Đekić, Radić, Pešević (od 60. Đuričić), Hasikić, Duspara (od 60. Brković), Kojić. Trener Dario Purić.