Vijesti Sport Tekstilac i Sloboda podijelili bodove

Tekstilac i Sloboda podijelili bodove

0

U zaostalom susretu 1. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Tekstilca remizirali su sa “fenjerašem” iz Novog Grada koji je konsolidovao redove tokom zimske pauze.

Fudbalska uspavanka prekinuta je nakon nešto malo manje od pola sata igre nakon što je sudija Smiljić direktno isključio gostujućeg igrača Jaćimovića zbog prekršaja počinjenog u situaciji izglednoj za postozanje pogotka. “Krojači” preuzimaju potpunu inicijativu do isteka prvog dijela, ali u sudijskoj nadoknadi ih dočekuje hladan tuš. Mladi golmani Plisnić bio je nemoćan nakon preciznog slobodnog udarca iskusnog Pralice sa linije šesnaesterca.

U nastavku plavi nisu uspijevali iskoristiti višak igrača na terenu i dosta teško su dolazili u izgledne situacije. Dobre prilike imali su Duspara glavom nakon ubacivanja Babića, a potom se i Babić našao u izglednoj situaciji na dodavanje rezerviste Reljića, ali promjene rezultata nije bilo. Sa druge strane, Pralica je izveo slobodan udarac sa gotovo identične pozicije kao kada je postigao gol, ali je ovog puta Plisnić bio na visini zadatka. Kada je Travar zbog nesportskog ponašanja isključen desetak minuta prije kraja izgledalo je da će Tekstilac upisati prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu, ali su domaći stigli do izjednačenja u 86. minutu. Reljić je ubacio loptu iz ugla, a najviši u srcu kaznenog prostora je bio Babić, lako pogodivši gol gostiju. Do kraja susreta Tekstilac je mogao do preokreta, ali nije bilo sreće nakon još jednog Reljićevog kornera.

Ove dvije ekipe će snage odmjeriti i u narednom kolu kada će domaćin biti Sloboda u okviru 16. kola.

Prva liga RS, 1. kolo: FK Tekstilac – FK Sloboda 1:1 (0:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija Dejan Smiljić iz Banjaluke.

FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Stupar (od 88. Slijepčević), Trninić, Komlenović (od 62. Aleksić), Ignjić, Tadić, Savić (od 58. Reljić), Babić, Duspara, Travar. Trener Dejan Petković.