Vijesti Sport Tekstilac raspucan protiv “fenjeraša”

Tekstilac raspucan protiv “fenjeraša”

0

Fudbaleri Tekstilca su očekivano upisali bodove protiv Progres u 9. prvenstvenom kolu.

Iako na dnu prvenstvene tabele, gosti iz Kneževa nisu došli sa bijelom zastavom. “Krojači” su u uvodnim minutama imali inicijativu, ali do prve prilike se čekalo do 20. minuta, kada se Stiven snašao najbolje u protivničkom kaznenom prostoru nakon jednog prekida, ali je golman Zeljković ipak zaustavio njegov pokušaj. Pet minuta kasnije, na dvadesetak metara od gola, loptu dobija Vitinjo i preciznim udarcem lijevom nogom dovodi domaće u vođstvo. Nekoliko trenutaka kasnije dobru priliku je imao i Dragoljić, ali je njegov udarac “zaustavila” stativa.

“Krojači” u nastavku vrlo brzo rješavaju pitanje pobjednika. U 65. minutu Stiven koristi lošu reakciju golmana gostiju Zeljkovića i udvostručuje vođstvo, a samo par minuta kasnije Kolumbijac odlično prolazi po lijevoj strani i idealno “poslužuje” mladog Tadića koji postiže svoj drugi pogodak u tri seniorska nastupa. Četvrti pogodak bio je majstorski potez rezerviste Ivinja koji sjajno šutira sa dvadesetak metara pod prečku Zeljkovića, čija je parada samo doprinijela atraktivnosti pogotka. Na kraju, Stiven postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačan rezultat.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod ekipe Crni vrh.

Druga liga zapad, 9. kolo: FK Tekstilac – FK Progres 5:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Radić Borislav.

FK Tekstilac: Blagojević, Marić (od 75. Aleksić), Trninić, Slijepčević, Vitino, Ignjić, Dragoljić, Sedlar, Tadić (od 83. Erić), Duspara (od 56. Ivinjo), Stiven. Trener Zoran Bujić.