Vijesti Sport Uspješan start FK “27. juli” u MOL Doboj

Uspješan start FK “27. juli” u MOL Doboj

0

Krajem avgusta opština Derventa postala je bogatija za još jedan sportski kolektiv, tačnije fudbalski klub. Nakon nešto više od dvije decenije pauze, FK “27. juli” iz Kalenderovaca je ponovo aktivan.

Uspjesan start FK 27. juli u MOL Doboj

Odmah po reaktiviranju kluba donesena je odluka da klub od jeseni krene sa takmičenjem unutar Međuopštinske lige Doboj. Sve utakmice u kojima će epitet domaćina nositi FK “27. juli” igraće se na pomoćnom stadionu FK “Tekstilac” u Derventi.

Prvo kolo Međuopštinske lige Doboj odigrano je proteklog vikenda, a kalenderovčani su bili u gostima kod FK “Borac 1975” u Osinji. Početnička sreća bila je na strani kalenderovčana, pa su u Osinji upisana prva 3 boda. Već nakon prvog poluvremena rezultat je išao u korist gostiju iz Kalenderovaca koji su vodili 2:1, a do kraja utakmice lopta je još jednom završila u domaćinovoj mreži. Konačan rezultat, FK “Borac 1975” – FK “27. juli” 1:3.

Strijelci za FK “27. juli” bili su Subić u 9. i 32. minuti i Oro u 71. minuti. Za FK “27. juli” igrali su Kovačević, Bojanić, Aksentić, Brković, B. Kukić (Glišić), Popović (S. Malić), Subić, Oro, M. Malić (Udovičić), S. Kukić, Bašić. Dirigentsku palicu i ulogu trenera imao je trenerski dvojac koji su činili Branislav Stanić i Dobro Nović.