Vijesti Sport Tekstilac diže formu pred kraj polusezone, “krojači” osvojili važne bodove u gostima

0
Sport DC

Fudbaleri Tekstilca, pobjedom na Famosom u Istočnom Sarajevu, stigli su do treće, izuzetno važne prvenstvene pobjede. Nakon slavlja nad Leotarem u Kupu Srpske, ekipa Ognjena Koromana polako izlazi iz rezultatske krize.

Duel ekipa iz donjeg dijela tabale ponudio je zanimljiv i sadržajan fudbal. Nije došao Tekstilac u Vojkoviće sa namjerom da sae brani, pa je već u petoj minuti već viđena prva ozbiljna šansa na utakmici kada je Zlatko Duspara šutirao sa „vrha“ šesnaesterca, ali tik iznad preko prečke.

U 26. minuti Bašić je umalo kaznio neodlučnost Famosove odbrane, alije nakon njegovog udarca lopta prolazi tik pored stative, da bi potom štoper Kušljić se ubacio iz drugog plana i snažno, ali je golman domaćih Terzić bio na visini zadatka.
Tekstilac je u 37. minutu poveo. Duspara je bio nerješiva enigma za domaću odbranu, a u jednom od napada je izborio kazneni udarac, kojeg je realizovao Reljić.

Domaći se naravno nisu predavali, stvorili su nekoliko dobrih situacija pred golom Simića, a do izjednačenja dolaze takođe nakon što je sudija Bokić dosudio najstrožu kaznu koju je realizovao Mičić.

Ipak, u 86. minutu susreta „krojači“ su sjajnim golom Obradova stigli do ključnog kola kojim su ostvarili treću pobjedu u dosadašnjem toku šampionata.

Derventski prvoligaš u narednom kolu dočekuje Radnik iz Bijeljine.

Prva liga RS, 15. kolo: FK Famos – FK Tekstilac 1:2 (0:1). Stadion „Branislav Lubura – Brane“ u Istočnom Sarajevu. Sudija Stefan Bokić (Bileća).

FK Tekstilac: Simić, Pešević, Jolović, Đuričić, Brković (od 67. Ćalić), Duspara (od 65. Milljanović), Kušljić, Bašić (od 79. Lejić), Ignjić, Reljić (od 79. Obradov).