Vijesti Sport Rukomet: Konačno slavlje Dervenćana, Šarenac nezaustavljiv

Rukomet: Konačno slavlje Dervenćana, Šarenac nezaustavljiv

0

Seriju od četiri vezana poraza rukometaši Dervente prekinuli su sinoćnjim ubjedljivim trijumfom nad ekipom Prijedora – 38:28 (15:8) u okviru 19. kola Premijer lige BiH..

12787550_10207501278924264_1336987353_o

Vjerovatno zbog poljuljanog samopouzdanja, Dervenćani su uvodne minute meča odigrali „u grču“. Nakon desetak minuta igre rezultat je bio 3:3, da bi potom gosti iskoristili dvije greške naših rukometaša i poveli 3:5 (13. minut). Ipak, već sredinom poluvremena Pekić i Zekić donose prednost (6:5), koja nije ispuštena do samog kraja utakmice. Rezultat nakon prvih 30 minuta igre bio je 15:8.

Odmah na početku drugog dijela navijače je zabrinula, ispostavilo se kasnije, lakša povreda Spasoja Pekića. Njegovo privremeno odsustvo i nekoliko grešaka domaće odbrane, gosti koriste i smanjuju zaostatak na četiri gola (16:12). Povratkom Pekića i konsolidaciom odbrane, Dervenćani sredinom poluvremena dolaze do „plus“ 10 (24:14). U tim trenucima Šarenac je postigao 2000-ti premijerligaški gol Dervente na domaćem terenu, zaokruživši time sjajnu partiju. U 55. minuti prednost Dervente je bila maksimalnih 13 golova (34:21), da bi konačan rezultat bio 38:28.

Najbolji strijelac utakmice bio je Goran Šarenac sa 15 golova, a veliku podršku pružio mu je Marčeta sa sedam. Vrijedi istaći i prve minute Milinkovića i Drinića, koji se upisao i u listu strijelaca.

19. kolo: RK Derventa – RK Prijedor 38:28

Subotić, Živanić (5), Sibinčić, Lukić (1), Milinković, Zemunović, Drinić (1), Vučić (1), Škrga, Stanković (2), Marčeta (7), Stračević, Šarenac (15), Pekić (2), Zekić (4).